Dr. Hibay Károly Tagóvodája
3300 Eger Hibay Károly út 7.
06-30-563-5485
hibayovi@ekvi.hu
Kis vitézi próba az Egri várban
Minden tavasszal a Dobó István Vármúzeummal közösen megrendezzük a „Kis vitézi avatást” az Egri Várban.

A Szivárvány Óvoda Tagóvodáiba járó nagycsoportosai 8 helyszínen tehetnek próbát
ügyességi feladatokban:
- célba dobás
- puzzle kirakó (képkirakó a Várról)
- szalmakarika hajítás
- ágyúgolyó gurítás
- kincskereső
- borsó vivés
- szellemi totó kitöltése Óvó nénik segítségével
- a Hősök terme – ismertető a múzeumpedagógusok előadásában

A csoportok csapatzászlóval érkeznek, melyet az oviban előre közösen elkészítettek. Az megnyitó után minden csapat menetlevelet kap, melyet a próbatételek helyszínén a pedagógusok leigazolnak. Majd, ha minden próbát minden csapat teljesített a Kis vitézek Dobó István kapitánnyal leteszik a vitézi esküt.

A rajzverseny eredményhirdetése és a meglepetések átadása után a Tekergő zenekar húzza a talpalávalót.

Célunk a rendezvénnyel, hogy a gyerekek megismerkedjenek Eger város történelmével és nevezetességeivel. A közös, mozgalmas délelőttön a részvétel a fontos, ahol a jó levegőn történelmi környezetben tölthetjük el a délelőttöt.
Ezt a programot 2011-ben hagyományteremtő szándékkal szerveztük meg először Eger város nagycsoportos óvodásainak. A hagyományt ápolni kívánjuk a jövőben is Belvárosi Óvodák Tagóvodáiba járó gyermekei részvételével.
2012-08-13 00:45:41