Ingyenes óvodai étkezés
KEDVES SZÜLŐK!

Ezúton tájékoztatom önöket, hogy „A gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény 151.§. (5) bekezdésének 2015. szeptember 01. napjától hatályos módosítása alapján: ingyenes óvodai étkezésben részesülhetnek a:
• rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő gyermekek
• tartósan beteg vagy fogyatékos gyermekek
• az a gyermek, akinek családjában tartósan beteg vagy fogyatékos gyermeket nevelnek,
• az a gyermek, akinek családjában három vagy több gyermeket nevelnek
• azok a gyermekek, akiknek nevelésbe vételét rendelte el a gyámhatóság,
• Az a gyermek, akinek családjában az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg a kötelező legkisebb munkabér személyi jövedelemadóval, munkavállalói, egészségbiztosítási és nyugdíjjárulékkal csökkentett, azaz nettó összegének 130%-át. (2015. évben 89. 408,- Ft-ot)

Az ingyenes étkezés igényléséhez a pedagógiai asszisztenstől, Tóth Barbarától átvehető nyilatkozat kitöltésére van szükség. A kitöltött nyilatkozatokat kérem szeptember 01. napjáig folyamatosan az asszisztens számára visszajuttatni, hogy az ingyenességet már ettől a naptól biztosítani tudjuk.
A nyilatkozat az év folyamán bármikor benyújtható, de az ingyenesség kizárólag a benyújtás napjától adható, visszamenőleges hatálya nincs!!!
Kivételt képez ez alól a Gyermekvédelmi kedvezményben részesülő gyermekek ingyenessége. Számukra az ingyenesség kezdete az a nap, mely a határozat alapján gyermekvédelmi kedvezményre jogosítja.

Kérem Önöket, hogy a nyilatkozathoz csatolják a Gyermekvédelmi kedvezményről szóló határozatot!

A többi pont esetében nincs szükség felénk, egyéb dokumentum benyújtására, de legyenek tisztában azzal, hogy a nyilatkozatot büntetőjogi felelősségük tudatában teszik!

Felföldiné Szabados Ágnes
Óvodavezető