TÖKÖS NAP
Szeretettel várjuk a szülőket családi délutánunkra 2016. november 3-án /csütörtök/ egy közös tőkfaragásra.1/2 4-től lehet jönni, kb. 17.00 óráig maradunk.
Mindenki hozzon magával 1 db tőkőt és faragó eszközt, hogy a gyerekekkel közösen megalkossuk a legszebb faragott tököket.
Mécsest mi biztosítunk, a végén minden tököt beüzemelünk.

Tökös nap

A mi TÖKÖS NAPunk nem a Hallowen ünnepe. Semmi baj vele, de nem magyar ünnep, tiszteljü, de nincs dolgunk vele, nem akarjuk átvenni. Bizonyára nem véletlen, hogy ebben az időszakban több nép is tart szertartást, megemlékezést, hiszen ekkortól rövidülnek a nappalok, hosszabbodnak az sötét órák. A természet megpihen, visszahúzódik,minden elcsendesedik, befelé fordul. Nekünk, embereknek is arra kellene törekednünk, hogy lassuljunk kissé, befelé tekintsünk,elcsendesedjünk,feldolgozzuk magunkban az eltelt év eseményeit. Levonjuk a tanulságokat, elengedjük, amire már nincs szükségünk. Nagyon nehéz ez a felgyorsult, felborult , pörgő világunkban. Ezért fontos hogy tudatosítsuk, meglássuk magunkban, a lelkünk mélyén a FÉNYT, a kicsi lángot, ami örök, s világít a sötét téli éjszakákon is, irányít, utat mutat, melenget.

A célunk az volt, hogy szülők és gyerekek együtt gyújtsák meg ezt a lángot szimbolikusan a tök mélyén, valójában a lelkük mélyén...
De ha csak egy örömteli, vidám együttlét volt,akkor is sokat tettünk.

KÖSZÖNJÜK A LELKES RÉSZVÉTELT!
2016-11-02 11:18:10