Szivárvány csoport bemutatkozása
Narancssárga mellé ül.
Sárga fénylik alatta,
Zöld a sárgát támasztja.
Kék folytatja most a sort,
Lila csík még úgysem volt.
Ibolya fut legalul,
Hét szín együtt domborul.
Kitalálod, mi lehet?
Szivárványa domb felett!”

Mindennapjainkat derűs, meleg hangulatú csoportszobánkban töltjük. Családias hangulatban a szülőkkel együtt neveljük a különböző életkorú gyermekeket. A nagyobb gyermekek mintát adnak a kisebbeknek, segítik őket a csoportszokások megismerésében, megkönnyítik az új gyermekek számára a beilleszkedést.Sok barátság alakult ki már a csoportunkban. A kis Szivárványok szeretnek óvodába járni, találkozni az óvónénikkel, dajkákkal és kis barátaikkal. A legfontosabb törekvésünk, hogy vidám hangulatban, minden egyes gyermekünk számára megadjuk azt, amire igénye van, és ami optimális fejlődéséhez szükséges. Ebben az évben is, az előző évhez hasonlóan a szeretet fontosságára alapozunk. A mindennapjainkban ezt próbáljuk megélni és átadni a gyermekeknek. Igyekszünk mindent megtenni azért, hogy a gyermekek érezzék, hogy nagyon szeretjük őket; mindenkit olyannak fogadunk el, amilyen, hiszen a szivárvány is sokszínű. Célunk, minden gyermek egyéni szükségleteinek maximális kielégítése, az egyéni bánásmód alkalmazásával.Érzelmi nevelésünkben fontos szerepe van a szeretet, a megértés gyakorlásának, az egymáshoz való alkalmazkodás fontosságának, melyek elősegítik feladattudatuk, helytállásuk, kitartásuk, türelmük fejlesztését.A Szivárványok szeretnek mozogni, a csoportszobában és a szabad levegőn. Játékos kezdeményezéseinken szívesen vesznek részt, amikor is barkácsolunk, mesélünk, énekelünk, mondókázunk, a környezetünkről beszélgetünk, kísérletezünk.Alapelvként valljuk, hogy a “gyermek tevékenység és tapasztalás közben fejlődik a leghatékonyabban”.Ez tehát a mi csoportunk, ezért jó, hogy idejárunk.
2020-04-07 13:59:28