Napsugár csoport bemutatkozása
Csoportunkba jelenleg 24 „Napsugárka” jár, akik bearanyozzák a mindennapjainkat.
A legfontosabb törekvésünk, hogy olyan családias, nyugodt légkört teremtsünk, amelyben gyermekeink biztonságban érzik magukat!Elsődleges célunk, hogy a gyerekek szeressenek óvodába járni. Igyekszünk kihasználni a vegyes korcsoport adta előnyöket, és próbáljuk átadni gyermekeinknek a legfontosabb emberi értékeket /egymás tisztelete, megbecsülése, segítése, tolerancia, empátia, alkalmazkodás, együttműködés…/.A nagyobb gyermekeink mintát adnak a kisebbeknek, segítik őket a beilleszkedésben, a csoportszokások megismerésében.Jellemző a mindennapjainkra, hogy szeretünk sok mindent készíteni, kipróbálni, felfedezni.
Kedvencünk a kézműveskedés, kreatívkodás, mozgás, zene. Egy mindig mozgó, nyüzsgő, vidám és nevetéssel teli csoport a miénk.Tapintatosan, őszintén, szeretetteljesen és következetesen viszonyulunk a gyermekekhez. Minden megteszünk azért, hogy a gyermekeinket az életkoruknak és egyéni fejlettségüknek megfelelően, megfelelő mennyiségű inger érje és pozitív szemléletű, szeretetteljes és a világra nyitott felnőttekké váljanak. Minden gyermek más-más egyéniség, mindenkinek megvannak a különböző személyiségjegyei. Ettől változatos a mi csoportunk összetétele.
Mottónk: „Tisztellek téged, fontos vagy nekem, csakis rád figyelek és segítek neked, ha szükséged van a segítségemre.” /HOOPONOPONO/
Az új nevelési évre 11 kis „NAPSUGÁRKÁT” várunk sok szeretettel!
2020-04-07 17:22:36