Katica csoport bemutatkozása
Mi vagyunk a Katicák,
Izgő, mozgó bogárkák!
Sokat játszunk és nevetünk,
S közben mindenkit szeretünk!

A mi kis birodalmunk egy meleghangulatú, barátságos, csodaszínekben pompázó csoportszoba, ahol minden perc a gyerekekről szól. Mi azt valljuk, hogy egy gyermek fejlődése érdekében hárman alkotunk egy egészet. Elsősorban a gyermek, a szülő és a pedagógus. Ennek érdekében mi is nyitottak és partnerek vagyunk a szülők felé! Csoportunkba járó kis katicák szívesen jönnek óvodába, hiszen tudják, hogy boldog, kiegyensúlyozott légkör várja őket. Érzelmi nevelésünket a szeretet, az elfogadás, az egymáshoz való alkalmazkodás hatja át. Ezáltal a gyerekek szeretettel fordulnak egymáshoz észreveszik az elesettebb gyermekeket, akiknek segítségre van szükségük.
Nagyon jó baráti kapcsolatok alakulnak ki közöttük, a nagyok szívesen segítenek kisebb társaiknak és így mintát mutatnak nekik az óvodai élet bármely területén. Törekszünk arra, hogy minden katicás gyermek megkapjon mindent amire a fejlődéséhez szüksége van. Hiszen minden gyermek különböző és mi ezt szem előtt tartva, és elfogadva szeretünk minden gyermeket, hiszen a katicák között sincs két egyforma. Mindennapjaink vidáman, minél több szabad játékkal és játékos tevékenységekkel telnek, illetve elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű mozgás és a szabad levegőn való játék! Célunk, hogy boldogan, mosollyal az arcán, lelkében örömmel érkezzen hozzánk és délután sok - sok élménnyel, tapasztalattal szaladjon a szülő karjaiba. Várunk mindenkit sok-sok szeretettel hiszen fontos számunkra, hogy minden katica boldogan ismerje meg a világot melyben szabadon röpülhet a többi kiskaticával együtt.
2020-04-07 17:26:19