Kézműves foglalkozás az iskolásokkal
Szeptembertől iskolában tanuló óvodások számára szerveztek kézműves foglalkozást a Kemény Ferenc Sportiskolai Általános Iskola pedagógusai, Hunyadi-Búzás Éva és Hajdú Margit.
Óvodások, iskolánk negyedikes, ötödikes és hatodikos németes tanulói közül néhány és az EKKE Germanisztika Tanszékének tanár szakos hallgatói közösen alkottak egy délután. Német hagyományt elevenítettünk fel, hiszen Németországban és Ausztriában minden elsős tanuló egy ’cukortölcsért’ vagy ’iskolatölcsért’ kap az első tanítási napon. Ez a tölcsér apróságokkal (tanszerekkel, édességekkel) van megtöltve.
A foglalkozáson minden gyerek a saját ízlésének megfelelően készítette el a Schultüte-jét: kiválasztotta az alapszínt, a figurákat, melyekkel – színezés után – dekorálta. Sőt még a belevalókat is. 
Az apró reklámtárgyakat a Goethe Institut Budapest ajándékozta a rendezvényre.

Szabó Judit
Tagóvoda vezető