Tehetsz méh többet! Almás csoport részvételével
A Tehetsz méh többet! Facebook oldalán meghirdetett mézessüti-pályázatra mi is készültünk. Kötöttségek nélkül egyénileg vagy csoportosan volt arra lehetőség, hogy mézeskalácstésztából vagy méhviaszból alkossanak a gyerekek tárgyakat, díszeket vagy képeket.

Az Almás csoporttal mézeskalácstésztából szúrtunk ki különféle formákat, majd sütés után lehetőségük volt kifesteni és kidíszíteni ezeket a gyermekeknek. Az alkotásunk egy méhkirálynőt ábrázolt, aki egy mézesbödönt nyújt át a gyerekeknek, szoknyája virág formájú mézeskalácsból volt kirakva és körülötte méhek szálldostak.

A pályázat beküldése után bíztunk a pozitív elbírálásban.

Az alapos munkánk meghozta a gyümölcsét, hiszen elhoztuk 9 másik óvoda mellett a fődíjat, ami 10 kilogramm magyar termelői méz volt. A Tehetsz méh többet! Facebook oldalán indított szavazáson rengeteg likeot kapott a pályázatra beküldött képünk a szülőknek köszönhetően, ezért könyvjutalomban is részesültünk.

Megkaptuk 3-3 példányban Várszegi Adél Zümmögés erdőn-mezőn című mesekönyvét illetve Szabó Zsófi és Vida József Zümmögés a tányér körül könyvét, melyben mézes receptek és két új mese is található.

Óvodánkba Szabó Zsófi színész-műsorvezető látogatott el, aki Bolyhosról a kis méhecskéről olvasott fel egy mesét, majd a Nektár zenekar minikoncertjét hallgathatták meg az Almás csoport gyermekei.
2022-12-15 18:22:44