Erre csörög a dió : Bábjáték az óvodában
A bábjáték egyik speciális adottsága a paraván mögé való rejtőzés, a védettség érzése. Mögötte a valóság korlátjai eltűnnek, feloldja a gátlásokat, az „én nem látszódom” érzés, felszínre tudja hozni a személyiség szégyellt tartalmait. A báb egy nem élő, mégis megelevenedni tudó valaki, akivel azonosulni lehet, egy átalakulási lehetőséget biztosít. A legteljesebb hatás, ami elérhető, hogy a gyermek a bábbal beszél és mozog. Bennünk lakik az a kisgyermek, aki játszik, alkot és játékával mindenkinek örömet szerez. A bábjáték örömteli élmény, akár aktív játékosként, akár passzív nézőként veszünk részt benne. A bábjátéknak személyiségfejlesztő és gyógyító hatása van.
2012-10-22 22:49:19