Deák Ferenc Tagóvodája
06-20-334-1050
deakovi@ekvi.hu
Pancsoló nap 2012
Az úszás az egyik legkedveltebb sport a gyermekek számára. Több szempontból is igen kedvező hatással van a fejlődő gyermekre ez a sport.

Az úszás összetett mozgásforma, amely kiválóan fejleszti a szem-kéz-láb összerendezettségét, izomzat és a csontok kedvező gyermekkori fejlődését segíti, fejlesztőleg hat az agyi munkára, ami a tanulási képességek milyenségét befolyásolják.

A víz nem csak az úszásnemek gyakorlása során fejti ki jótékony hatását, hanem már önmagában is hat a szervezetre. A benne való mozgás ingerek sokaságát biztosítja a gyermekeknek, más mozgásélményt biztosít, mint a szárazföldi mozgás.
Mások a látási, hallási információk, a felhajtóerő miatt más a mozgás kivitelezése. Szabadabb izületi mozgást enged, a meleg izomlazító hatású, könnyebb az izomtevékenység. Más a tapintás, más a tájékozódás, mint a szárazföldön. Több és más mozgásélménnyel gazdagodik, finomodik a koordináció, javul az egyensúlyérzékük, ügyesedik a gyermek, kialakul és fejlődik a vízérzékelés.
A vízérzékelés által élhető meg a kellemes vízben való tartózkodás, mozgás élménye.
A vízben való örömteli mozgásos tapasztalatszerzéssel fejlesztjük gyermekink motoros, értelmi képességeit, fejlődik ügyessége, mozgása összehangoltabb lesz, bonyolult mozgásos cselekvés megoldására lesz képes.

Az úszás jótékony hatását a Deák Ferenc Tagóvoda nevelőközössége már 15-20 éve felismerte és azóta pedagógiai programunk egyik alappillére a vízhez szoktatás és a játékos úszásoktatás. Három óvodapedagógusunk is rendelkezik úszóoktatói képesítéssel. Heti rendszerességgel az egész tanévben folyamatosan járunk játszani egy órát az uszoda tanmedencéjébe.
A víz szeretetét, a benne való játékos mozgás örömét szeretnénk átadni a város valamennyi óvodásának. Ezért rendezzük meg minden év tavaszán a „Pancsolj velünk” című játékos vízivetélkedőt. Óvodás csapatok, vízben, játékos feladatokkal mérik össze ügyességüket.
Önfeledt hangulatú, vidám együtt játszott órák ezek.
2012-08-13 00:35:14